BAŞKANDAN “ÇİFTÇİLER İÇİN” ÇAĞRI VAR

Ertelenen borçların faizleri silinmeli, üretici üretime daha çok teşvik edilmelidir.
2021-06-19 23:54:47

Ertelenen borçların faizleri silinmeli, üretici üretime daha çok teşvik edilmelidir.

BAŞKANDAN “ÇİFTÇİLER İÇİN” ÇAĞRI VAR

DENİZLİ’nin Çal ilçesinde Belediye Başkanı Fethi Akcan, bu yıl yaşanan kuraklığın çiftçileri fena halde etkilediğini, tarım ve hayvancılık sektöründe girdi maliyetlerinin de artması nedeniyle zor günler geçiren çiftçilerin nefes alması için ertelenen borçlarının faizlerinin de silinmesi gerektiğini söyledi.

Akcan, “Devletimiz, insanlarımızı üretime daha çok teşvik etmelidir. Türk devleti, üreticilerimizin üretime odaklanmasını sağlamalıdır” dedi.

Salgın hastalığın yarattığı etkiler nedeniyle kamunun da zaman zaman ekonomik kararlar verirken zorlandığını söyleyen Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine borcu olan çiftçilerin borçlarının ertelenmesinin yerinde bir karar olduğunu, ancak borçların faiz eklenerek ertelendiğini belirterek, “Faizler silinirse hem üreticimiz hem devletimiz kazanır” yorumunda bulundu.

Bu yıl yaşanan kuraklık nedeniyle sektörün zor dönemden geçtiğini söyleyen Akcan, “Susuzluk yaşanıyor, en olumsuz etkiyi çiftçi görüyor. Tarımda girdi maliyetleri arttı. Mazot, gübre, zirai ilaç fiyatları daha da arttı. Pandemi süreci bizlere bir kez dtaha gösterdi ki; Tüm dünyada tarım ve gıda ürünlerine olan talep arttı. Bizim çiftçimiz, gelecek yıla ertelenen borçlarını nasıl ödeyeceğini düşünmemeli. Devletimiz, ertelenen borçların faizini silmeli ve çiftçisinin üretime odaklanmasını sağlamalıdır. Bizim çiftçimiz moral bulup, daha da yolu açıldığında daha kaliteli ve daha çok üretir.

Devletimizden çiftçilerimiz adına isteğimiz ertelenen borçların faizlerinin silinmesidir. Yetkililerin bu konuda olumlu karar vereceğine inanıyoruz” diye konuştu.

ETİKETLER : denizli denizlihaberleri denizlininsesi haberci20 pamukkale merkezefendi denizlibüyükşehir paü denizlispor dto denizlisiyaset
Diğer GÜNDEM haberleri
sex shop
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Haberci20.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2021 Haberci20.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı