ŞİMDİ ARABA ALMANIN TAM ZAMANI

Otonomi Denizli Yönetim Kurulu Başkanı Berzan Taşer 2. el araç alacaklara çağrıda bulunarak, mevcut durumdan istifa edilerek 2. el araba almayı düşünenler için en uygun zamanın olduğunu ve piyasada ....
2021-04-10 17:07:47

 

İKİNCİ EL PİYASASINDA YÜKSELİŞ KAPIDA

ŞİMDİ ARABA ALMANIN TAM ZAMANI

Otonomi Denizli Yönetim Kurulu Başkanı Berzan Taşer 2. el araç alacaklara çağrıda bulunarak, mevcut durumdan istifa edilerek 2. el araba almayı düşünenler için en uygun zamanın olduğunu ve piyasada tekrar hareketliliğin olacağına dair uyarılarda bulundu.

2021'in ilk aylarından itibaren en çok sorulan sorulardan birisi olan 2. el araç piyasasına cevap, piyasanın en etkin isimlerinden biri olan Otonomi Denizli yönetim kurulu başkanı Berzan Taşer'den geldi. Başkan Taşer; "Bildiğiniz üzere 2019’dan başlayıp 2020’nin son çeyreğine kadar ikinci el araç piyasası hiç görülmemiş bir yükselişle karşı karşıya kaldı. Bu durum tüketicinin alım gücünü daralttığı gibi biz tacir ve tüccarların da sermaye anlamında elini çok zayıflattı. Bu nedenle sektör olarak araç tedariğinde de ciddi sıkıntılar yaşadık. Bunun en büyük etkilerinden biri de kayıt dışı ticaret oldu" dedi.

Başkan Taşer açıklamasını şu şekilde sürdürdü: "2020 yılının Kasım ayından bu yana fiyat yükselişi durdu ve bu zamana kadar aşağıya doğru bir ivme gözledik. Bu düşüş yaklaşık yüzde 10 ile 15 arası oldu. Fakat yükselişi göz önünde bulundurduğumuzda bu oranın çok düşük olduğuda bir gerçektir. Geçtiğimiz 4-5 aylık süreci gözlemlediğimizde, bayilerin stok eksikliğinin biraz giderilemesi, yıl sonu kampanyaları ve en önemlisi ise pandemi öncesinde bayilerdeki stok eksikliği nedeniyle yaşanan sıfır araçlara yakın ikinci el araç modellerinin ciddi yükselişi, sıfır araçlara talebin artmasına neden olmuştur. Bu sebeple Ocak, Şubat ve Mart aylarında sıfır araç satışı son 10 yılın rekoruna ulaşmıştır.

Şu zamanlarda bayilerdeki stokların bitme noktasına gelmesi 2021 modellerinin çok daha ileri tarihlere gün verilmesi, çip olayının sıkıntısı kurun, yükselmesi ve bahar ayının gelmesi ile birlikte tatil köyü, kasaba seyahat programlarının başlaması, ikinci el araç piyasasını hareketlendirmek ile birlikte bir nebze de olsa yükselişe tekrar kapı açacaktır.

Araç almayı düşünenlere Otonomi Denizli olarak uyarımız; bu durgun piyasayı fırsat bilip bir an önce araç ihtiyaçlarını karşılamalarıdır. Mevcut şartlar altında ikinci el piyasasındaki yükseliş kaçınılmazdır!"

ETİKETLER :
Diğer EKONOMİ haberleri
sex shop
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Haberci20.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2021 Haberci20.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı