ENSAR VAKFI SOHBETLERİ DEVAM EDİYOR

Ensar Vakfı Denizli Şubesi Çınar Kitap Kahve'de; "Cuma Sohbetleri" maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyularak devam ediyor
2021-04-10 14:10:01

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın, "Gençlik Projelerini" desteğiyle yürütülen Ensar Vakfı Denizli Şubesi Çınar Kitap Kahve'de; "Cuma Sohbetleri" maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyularak devam ediyor.

 

Ensar Vakfı Denizli Şubesi Çınar Kitap Kahve’de 9 Nisan 2021 Cuma günü, saat: 17.30'da İl Müftülüğü Uzman Vaizi Sayın Hasan Sözer; "Ramazan Ayına Girerken" konulu bir Sohbet gerçekleştirdi. Ramazan Ayı hakkında önemli bilgilere yer veren Hasan Sözer; 'İslam'ın beş şartı vardır. Bunlar, Namaz kılmak, Zekat vermek, Şehadet etmek, Hacca gitmek ve Oruç tutmaktır. En önemli ibadetlerin başında gelen Oruç ibadeti, Allah'ın bize verdiği nimetlerin değerini anlamamızı sağlar. Ramazan Ayı, Allah'ın bize bahşettiği sayısız nimet için şükretmemize vesile olur. Birçok ayette geçtiği üzere 'insanoğlu hem nankör, hem de unutkandır. Bolluğun içindeyken bile daha fazlasını ister.' Ancak Ramazan Ayı'nın gelmesi ile birlikte bir yudum suyun ya da bir hurmanın bizim için ne kadar önemli olduğunu anlarız.

 

 

Hz. Peygamber (S. A. V. ): “Ramazan Ayı mübarek bir aydır. Allah’u Teâlâ, size Ramazan Orucunu farz kıldı. O ayda rahmet kapıları açılır, cehennem kapıları kapanır, şeytanlar bağlanır. O ayda bir gece vardır ki bin aydan daha kıymetlidir. O gecenin [Kadir gecesinin] hayrından mahrum kalan, her hayırdan mahrum kalmış sayılır.” [Nesai] buyurmuşlardır. Allah, Kadir Gecesini de Ramazan Ayını da hakkıyla geçirebilen kullarından olmayı cümlemize nasip etsin."

 

"İdrak edecek olduğumuz her gününde ayrı bir maneviyat olan Ramazan Ayı'nı iyi değerlendirmeliyiz. Nitekim İslam’ı, Allah’ın emirlerini yaşamak gibi yaşatmak da çok önemlidir. Bizler şunu biliyoruz ki ecdadımız İslam Medeniyetini öyle güzel yaşamış ve yaşatmış ki Osmanlı da yaşayan azınlıkların Ramazan Ayında Müslümanlar oruçlu diye; ortalıkta dolaşan çocuklarına dahi "açıkta yemek yedirmediklerini" biliyoruz. Medeniyetimizin bu duyarlılıklarını asla kaybetmemeliyiz." İfadelerini kullandı.

 

Denizli İl Müftülüğü Uzman Vaizi Hasan Sözer’in sohbetinde vatandaşlar ve gençler; akıllarına takılan ve merak ettikleri sorulara cevaplar buldu. Milletin temel değerleri konusunda bilgilerin ve çalışmaların paylaşıldığı sohbet, dinleyicilere faydalı kazanımlar sağladı.

 

ETİKETLER :
Diğer MAGAZİN haberleri
sex shop
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Haberci20.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2021 Haberci20.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı