VATANDAŞ ALMAYINCA YUMURTA FİYATLARI TEPETAKLAK

Marketlerde 36 tl olan yumurta hızla fiyat yükseltip 40 tl sınırına dayanınca vatandaş koli yumurta almaktan vazgeçerek tane tane almaya başladı. Fiyatlar dip yaparak 20 tl oldu
2021-04-10 13:29:19

Bir ay önce 36 TL ye kadar yükselen koli yumurta perakende fiyatlarında olağanüstü düşüş üreticileri iflas noktasına sürükleme tehdidinde. Marketlerde 36 tl olan yumurta hızla fiyat yükseltip 40 tl sınırına dayanınca vatandaş koli yumurta almaktan vazgeçerek tane tane almaya başladı. Marketlerde yumurta satışı dip yapınca hızla fiyat düşüt ve 20 tl  ortalamasına gğledi

İddialara göre Irak'a ihracatın kesilmesi  ve mevsimsel düşüşler üst üste gelince düşük kalibreli yumurtanın kolisi 18 TL ye, yüksek kalibreli yumurta kolisi 20 tl kadar düşmesi üzerine üreticiler isyan bayrağı çekti. Fiyatlarla kim oynuyor ?


Ayrıca Irak'a gönderilen yumurtaların alımının durdurulması, buna bağlı olarak da ihtiyaç fazlası yumurtanın varlığının oluşması yumurtanın koli fiyatını da düşürdü. Bir ara 36-38 liraya kadar çıkan büyük yumurta 20-22 liraya kadar düşerken, orta boyutlu yumurtaların kolisi de 16-17 liradan satışa çıktı. Vatandaş, birkaç ay öncesine kadar daha ucuza yumurta tüketebilirken, firmalar ise fiyatların bu kadar düşmesini sağlıklı bulmadığını belirtti.

Afyon Yumurta A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Genç, “"63-72 gram large yumurtanın kolisi 18 lira. Ulusal marketlerde 30-36 liraya satılmasının üreticiyle ilgisi yok. Her şeyde olduğu gibi yine aracılar kazanıyor" dedi.


ETİKETLER :
Diğer MAGAZİN haberleri
sex shop
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Haberci20.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2021 Haberci20.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı