“Belgelerin Dilinden Mehmet Akif” Konulu Konferans Düzenlendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2021 yılının Mehmet Akif ve İstiklal Marşı Yılı olarak kutlanmasına ilişkin yayınladığı genelge kapsamında, Pamukkale Üniversitesi Honaz Meslek Yüksekokulu tarafından “Belgelerin Dilinden Mehmet Akif” konulu konferans düzenlendi.
2021-11-11 10:04:23

Honaz MYO’da “Belgelerin Dilinden Mehmet Akif” Konulu Konferans Düzenlendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2021 yılının Mehmet Akif ve İstiklal Marşı Yılı olarak kutlanmasına ilişkin yayınladığı genelge kapsamında, Pamukkale Üniversitesi Honaz Meslek Yüksekokulu tarafından “Belgelerin Dilinden Mehmet Akif” konulu konferans düzenlendi.

Honaz Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe Pamukkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim KISAÇ, Honaz Belediye Başkanı Yüksel KEPENEK, Honaz MYO Müdürü Doc. Dr. Hülya KABAKÇI KARADENİZ, Honaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman DURAN, Akademisyenler ve Öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın ardından protokol tarafından açılış konuşmaları yapıldı. Açılış konuşmasını yapan Honaz MYO Müdürü Doç. Dr. Hülya KABAKÇI KARADENİZ, “Mehmet Akif ERSOY ve İstiklal Marşı Yılı kutlamaları kapsamında bu haftayı etkinliklere ayırdık. İlk olarak Honaz ilçe merkezinde fidan dikimi gerçekleştirdik. İkinci etkinliğimizde de Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Feryal BEYKAL ORHUN küratörlüğünde Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı Temalı Plastik Sanatlar Sergisi’nin açılışını Okulumuzda gerçekleştirdik ve hafta boyunca bu sergimiz açık kalacak. Etkinliklerimizin sonuncusunu da bugün bir konferansla gerçekleştiriyoruz. Bu etkinlikler vesilesiyle büyük Türk şairi Mehmet Akif ERSOY’un genç nesiller tarafından daha iyi anlaşılması ve zihinlerde yer edinmesine katkıda bulunmuş olacağız” dedi. Daha sonra söz alan Honaz Belediye Başkanı Yüksel KEPENEK ise “Bu tür organizasyonlar vasıtasıyla tarihimizde önemli yere sahip mümtaz şahsiyetlerin ve değerlerin genç kuşaklara ve gelecek nesillere anlatılmasının öneminin bilincindeyiz. M. Akif ERSOY sadece şair değil aynı zamanda fikir ve düşünce adamıdır” dedi.

Program, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Mehmet Akif Ersoy Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Zafer GÖLEN’in sunduğu “Belgelerin Dilinden Mehmet Akif” konferansıyla devam etti. GÖLEN konferansında Mehmet Akif ERSOY’un doğumundan vefatına kadar geçen süreci ve “İstiklal Marşı”nın yazılması aşamasında yaşananları tarihi belgeler ve fotoğraflarla anlatarak, ailesi, gençliği, okul yılları, memuriyet ve milletvekilliği zamanlarını bilinmeyen yönlerini aktardı. Öğrencilerin ve katılımcıların keyifle ve ilgiyle

izlediği konferans öncesinde Prof. Dr. Zafer GÖLEN tarafından tüm katılımcılara Mehmet Akif ERSOY’un “SAFAHAT” adlı eseri hediye edildi.

Konferansın ardından Pamukkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim KISAÇ, Prof. Dr. Zafer GÖLEN’e çiçek ve şilt takdim etti.

ETİKETLER :
Diğer EĞİTİM haberleri
sex shop
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Haberci20.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2021 Haberci20.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı