DENİZLİLİ RABİA, BİLEK GÜREŞİNDE TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Tokat’ta yapılan Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri’nde Denizli’den katılan Rabiya Çalhan, Türkiye Şampiyonu olarak milli sporcu unvanını elde etti.
2021-08-15 23:49:50

Tokat’ta yapılan Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri’nde Denizli’den katılan Rabiya Çalhan, Türkiye Şampiyonu olarak milli sporcu unvanını elde etti.

Denizli’nin Serinhisar ilçesi Yatağan Mahallesinden 15 yaşındaki Rabiya Çalhan, antrenör olan babası Hakan Çalhan ile Antalya’da yapılan bilek güreşi şampiyonasına gidince, orada yarışmaları izlemesi neticesinde hevesle bu spora başladı ve günde 3 saat düzenli antrenman yaptı. 18 aylık sporcu geçmişi olan Çalhan, Tokat’ta yapılan Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri’nde, Türkiye Şampiyonu olarak milli sporcu unvanını elde etti. Yıldızlar Kategorisinde 15 yaşında Türkiye Şampiyonu olan Rabiya Çalhan, milli ve milli formayı giymeyi hak etti. Antrenörü ve babası Hakan Çalhan kızı ile gurur duyduğunu belirterek “Çok çalıştı, ağırlık bayanlar için zordur ancak o bırakmadı mücadele etti ve kazandı. Onunla gurur duyuyorum. İnşallah Yatağan’dan böyle başarılı sporcular çıkarmaya devam edeceğiz” dedi.

Başarılı sporcu 11 Eylül 2021 tarihinde Litvanya’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek.

ETİKETLER : denizli denizlihaberleri denizlininsesi haberci20 pamukkale merkezefendi denizlibüyükşehir paü denizlispor dto denizlisiyaset
Diğer SPOR haberleri
sex shop
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Haberci20.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2021 Haberci20.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı