VALİLİ UYARDI AMA TAKAN YOK

Denizli Valiliği, son dönemde artan orman yangınlarına karşı mücadele kapsamında ormanlara girişi yasakladı. Valilikten yapılan açıklamada ikinci bir karara kadar ormanlık alanlara giriş yasaklandığı belirtildi.
2021-08-02 18:17:43

Denizli Valiliği, son dönemde artan orman yangınlarına karşı mücadele kapsamında ormanlara girişi yasakladı. Valilikten yapılan açıklamada ikinci bir karara kadar ormanlık alanlara giriş yasaklandığı belirtildi.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde 4 farklı noktada çıkan orman yangınları sabotaj iddialarını bir kez daha gündeme getirdi. Manavgat’ın yanı sıra Muğla’nın Marmaris ve Bodrum, Mersin’in Akyazı, Adana, Osmaniye, Kayseri gibi çok sayıda ilde eş zamanlı gibi başlayan yangınlar, sabotaj ihtimalini yükseltiyor. Savcılıklar yangınlarla ilgili soruşturma başlatırken polis ve jandarmanın da soruşturmaları sürüyor.

 ORMANLARA GİRİŞ YASAKLANDI

 

Tüm Türkiye teyakkuza geçerken, yangınların ardından bazı illerde ormanlık alanlara giriş yasaklandı. Yangınların sürdüğü Antalya ve Muğla’nın yanı sıra İzmir ve son olarak da İstanbul’da ormanlık alanlarına giriş yasaklandı. Orman Yangınları İle Mücadele Kapsamında Uygulanacak Tedbirlere İlişkin Denizli Valiliği aşağıdaki kararları aldı: "6831 Sayılı Orman Kanunu’nun 19.04.2018 tarihli 7139 Sayılı Kanunla değişik 69. maddesi gereğince oluşturulan Denizli İli Orman Yangınları İle Mücadele Komisyonunun 28.04.2021 tarihinde yapmış olduğu toplantıda 2021/1 alınmış olan kararların 11 maddesinde ‘’ Orman Yangınları İle Mücadele Komisyonu, Meteoroloji tarafından yangın riskinin yüksek olduğunun bildirildiği durumlarda toplanarak, tedbirlere yönelik ilave kararlar alabilecektir’’ denilmektedir. İlgili madde gereğince Yangın riskinin yüksek olmasından dolayı Orman Bölge Müdürlüğünce yangın yönünden tehlikeli alanlarla, mutlak korunması gerekli kıymetli alanlara giriş–çıkışlar, 6831 Sayılı Yasanın 74. maddesi uyarınca “VALİLİK OLURU” alınmak suretiyle kısıtlanacak veya yasaklanacaktır. Acil durumlarda ise sözlü talimatlar uygulanacak, takiben en kısa sürede yazılı “OLUR”a dönüştürülecektir.” kararı ve 3. Maddesinde belirtilen piknik yapılacak alanlar ile girişi yasaklanan tehlikeli ve kıymetli alanların kontrolü Tarım ve Orman Bakanlığı 5. Bölge Müdürlüğüne bağlı Denizli Şube Müdürlüğü ve/veya Orman İşletme Müdürlükleri ile sorumluluk alanına göre İl Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlıklarınca sağlanacaktır.” kararları alınmıştır. 

ETİKETLER :
Diğer MAGAZİN haberleri
sex shop
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Haberci20.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2021 Haberci20.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı