DEGİAD BAŞKANI ,TUTARSIZ DAVRANMAYI BIRAKIN DEDİ

Denizli Genç İşinsanları Derneği (DEGİAD) Başkanı Hakan Urhan vergide yüzde20 den yüzde 25 çıkarılması yönündeki teklifi verenlere " Siz ne yaptığınızı sanıyorsunuz. Devlete olan güven kırılacak yabancı kaçacak ve devlet vergi de toplayamayacak dedi.
2021-04-07 19:36:36

Denizli Genç İşinsanları Derneği (DEGİAD) Başkanı Hakan Urhan  vergide  yüzde20 den yüzde 25 çıkarılması yönündeki teklifi verenlere " Siz ne yaptığınızı sanıyorsunuz. Devlete olan  güven kırılacak yabancı kaçacak ve devlet vergi de toplayamayacak dedi.

Başkan Urhan, Geçtiğimiz Cuma günü TBMM’ye sunulan kanun teklifinde Kurumlar Vergisi oranının 2021 yılı için yüzde 20’den yüzde 25’e çıkarılması istenmiştir. 2017 yılında çıkarılan bir kanun ile 3 yıl için geçici olarak yüzde 20’den 22’ye çıkarılan bu oranın 2021’de tekrar yüzde 20’ye indirilmesi gerekirken yüzde 25’e çıkarılmasının teklif edilmesi iş dünyasında büyük rahatsızlık oluşturmaktadır.

 

İlk geçici vergi döneminin tamamlandıktan sonra geriye yönelik yapılan kanun değişikliği bir çok anlaşmazlığa sebep olacak ve yasanın geriye yürümesi anlamına gelecektir. Verginin hukuki güvenliği ilkesine aykırı olan dönem ortasındaki bu değişiklik yerli ve yabancı yatırımlar için de maalesef güvensiz bir ortam oluşturacak, yatırımların azalmasına sebep olacaktır.

 

Söz konusu vergi artışı, hali hazırda çok düzgün olmayan vergi adaletini ve vergi dengesini daha da bozarak mükelleflerin yatırım cesaretini kıracaktır. Bu artış devletin vergi gelirlerinin artmasına değil bilakis azalmasına sebep olabilecek ani ve tehlikeli bir uygulamadır.

 

DEGİAD olarak bizler; içinde bulunduğumuz Covid-19 döneminde vergi oranlarının düşürüleceğini umarken, böyle bir artış ile karşılaşmanın iş dünyası adına moral bozucu bir karar olduğunu önemle belirtmek isteriz.

 

Bu zamanlaması doğru olmayan artıştan vazgeçilmesini umarak milletimize ve tüm dünyaya sağlıklı, mutlu günler diliyoruz.

 

 

Hakan URHAN

DEGİAD Yönetim Kurulu Başkanı

ETİKETLER :
Diğer MAGAZİN haberleri
sex shop
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Haberci20.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2021 Haberci20.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı