PAÜ’nün 21. Yüzyıl Becerileri Eğitimleri Başladı

PAÜ’nün Ortağı Olduğu 21. Yüzyıl Becerileri Adlı Projenin Eğitimleri Çevrimiçi Başladı
2021-01-20 15:59:46

PAÜ’nün Ortağı Olduğu 21. Yüzyıl Becerileri Adlı Projenin Eğitimleri Çevrimiçi Başladı

Erasmus+ Programı Yükseköğretimde Stratejik Ortaklıklar (KA203) Faaliyeti kapsamında Pamukkale Üniversitesi’nin de ortağı olduğu, “21st Century Skills: Changing the Approach to Teaching in Higher Education” isimli projede iki hafta sürecek çevrimiçi eğitimler başladı.

Proje organizasyonunda İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi (Türkiye), Pamukkale Üniversitesi (Türkiye), Fundacion Universidad San Jorge (İspanya), Smarthink Srl (İtalya), Eğitim ve Gençlik Çalışmaları Enstitüsü Derneği (Türkiye), Sofiiski Universitet Sveti Kliment Ohridsky (Bulgaristan) ve Ceska Zemedelska Univerzita V Praze (Çekya) yer alıyor. Projeyle üniversite-sanayi işbirliği kapsamında üniversite öğrencilerinde 21. yüzyıl becerilerinin geliştirilmesi amaçlanıyor. Bu amaçla beş farklı ülkeden toplam yirmi beş akademisyene 21. yüzyıl becerilerinin öğretilmesine yönelik eğitimler verilecek. Proje yönetimi tarafından, daha önce Prag’da yüz yüze verilmesi planlanan eğitimlerin pandemi koşulları nedeniyle dijital platformda çevrimiçi olarak verilmesi kararlaştırıldı.

PAÜ’nün farklı fakültelerinden beş akademisyenin de katıldığı eğitim, sekiz modülden oluşuyor. Modüller sosyal yapılandırmacı kavramsal/kuramsal çerçeve ile iletişim, işbirlikli çalışma, yaratıcılık ve yenilik, eleştirel düşünme, öz yönetim, yerel ve küresel bağlantılar kurma ve bir öğrenme aracı olarak teknolojiyi kullanma becerilerini içeren yedi adet 21. yüzyıl becerisinin öğretilmesi ve bunların öğretilmesinde kullanılacak materyalleri içeriyor. Proje, eğitim alan akademisyenlerin kendi fakültelerinde 21. yüzyıl becerilerini öğrencilerine öğretmeleri için yeni bir ders açmalarını da kapsıyor.

2019 yılında hayata geçirilen proje kapsamında, eğitime iki modülün öğretilmesi ve kavramlaştırılmasında sorumluluk alan PAÜ, şu ana kadar projeye uluslararası indeksli bir yayın, uluslararası bir bildiri ve iki kitap bölümüyle katkıda bulundu.

ETİKETLER : Denizli Denizli haberleri Denizlispor Son dakika Denizli'den haberler Merkezefendi Pamukkale #Denizli @Denizli #Denizli haber
Diğer EĞİTİM haberleri
sex shop
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Haberci20.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2021 Haberci20.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı