İŞKUR'DAN HANIMLARA DESTEK

Denizli İŞKUR’da Kadın Konuk Evleri’nde Hizmet Alan Kadınlara Yönelik Online Eğitim Düzenlendi
2020-09-21 12:21:44

Denizli İŞKUR’da Kadın Konuk Evleri’nde Hizmet Alan Kadınlara Yönelik Online Eğitim Düzenlendi

 

İş Kulüpleri; kadınlar, gençler, engelliler, uzun süreli işsizler, eski hükümlüler, tedavi görmüş madde bağımlıları gibi özel politika gerektiren gruplarda yer alan vatandaşlarımıza yönelik yoğunlaştırılmış iş ve meslek danışmanlığı programıdır.

İş Kulüpleri çalışmaları kapsamında hedef kitlenin ihtiyaçlarına göre Gençlik Merkezleri, Üniversiteler, ŞÖNİM, Denetimli Serbestlik Müdürlükleri, Belediyeler, AMATEM, YEDAM, Cezaevleri, Askeri Birlikler, göçmen dernekleri ve sivil toplum kuruluşları gibi Kurum ve Kuruluşlarla işbirliği yapılmaktadır.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü Kadın Hizmetleri Daire Başkanlığı ile yapılan görüşmeler neticesinde ilimiz kadın konuk evlerinde hizmet alan 23 kadına iş kulübü eğitimi düzenlendi. Denizli İŞKUR İş Kulübü Liderlerince online olarak gerçekleştirilen eğitime, Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü Kadın Hizmetleri Daire Başkanlığı personeli de katılım sağladı.

Kadınlarımızın iş arama becerilerinin geliştirilmesine yönelik yapılan iş kulübü eğitiminde, işgücü piyasası ve işveren beklentileri, mesleki eğitim, işbaşı eğitim programı ve toplum yararına programlarla birlikte; “İş arama kanalları, özgeçmiş hazırlama, telefon görüşmeleri, mülakat teknikleri, beden dili ve iletişim” konularına yer verildi.

 

 

Denizli Çalışma ve İş Kurumu

İl Müdürlüğü

ETİKETLER :
Diğer haberleri
sex shop
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Haberci20.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2020 Haberci20.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı