Tek kullanımlık seccade üretimi

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Teknik Koleji ( DOSTEK ) tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi günleriyle birlikte hiç zaman kaybetmeden maske, siperlik ve ameliyat önlüğü üretimine başladı.
2020-07-06 14:53:08

DOSTEK Koleji’nde tek kullanımlık seccade üretimi

Özel Denizli Organize Sanayi Bölgesi Teknik Koleji ( DOSTEK ) tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi günleriyle birlikte hiç zaman kaybetmeden maske, siperlik ve ameliyat önlüğü üretimine başladı.

Son olarak 10 bin adet özel baskılı, çek kopart seccade üretimi gerçekleştirildi. Böylece normalleşme sürecinin başlamasıyla vatandaşlarımızın daha sağlıklı bir şekilde ibadet edebilmeleri sağlandı.

DOSTEK Koleji Okul Müdürü Sadi Öztekin; “Pandemi sürecinde okulumuz; ultrasonik maske makinesi ile 600 bin adet maske üretmiş ve başta Denizli Sağlık Müdürlüğü olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlara dağıtımını da sağlamıştır. Bu maskeler; nonwomen kumaştan üretilmiş, ultraviyole ışından geçirilerek sterilizasyonu sağlanmış maskelerdir. Kısa zaman içerisinde AR-GE ve numune çalışmaları tamamlanmış olan çocuk ve yetişkin maskelerinin üretimine de başlayacağız. Ayrıca 5 bin adet tek kullanımlık ameliyat önlüğü, 5 bin adet lamineli tulum ve 10 bin adet siperlik üretmeyi başardık. Bağış yapmak isteyen vatandaşlarımız isme özel hazırlanan stantlar ile tek kullanımlık seccadelerimizi camilere koyabilirler.”

Konu ile ilgili açıklama yapan DOSTEK Koleji Kurucusu Denizli OSB Bölge Müdürü Ahmet Taş, “DOSTEK Koleji üretmeye ve insanlığın hayatına dokunacak faaliyetleri ile üretimin merkezi olmaya devam edecektir.” dedi.

ETİKETLER :
Diğer OSB haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Haberci20.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2020 Haberci20.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı