ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLER HİBE DESTEĞİ

Bugüne kadar farklı sektörlerde engelli ve eski hükümlüye hibe desteği sağlayan Denizli İŞKUR 2020 yılı için ilk dönem projeleri almaya başladı.
2020-06-20 09:48:09

KENDİ İŞİNİ KURACAK GİRİŞİMCİ ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLER HİBE DESTEK ALMAK İÇİN DENİZLİ İŞKUR’A BAŞVURUYOR

 

Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, kendi işini kurmak isteyen engelliler ve eski hükümlüler ile engellilerin işe uyumlarını ve istihdamlarını sağlayabilir projelere hibe desteği vermeye devam ediyor.

Bugüne kadar farklı sektörlerde engelli ve eski hükümlüye hibe desteği sağlayan Denizli İŞKUR 2020 yılı için ilk dönem projeleri almaya başladı.

Sayın Valimiz başkanlığında toplanan İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısında kurul üyelerince uygun bulunan ve komisyon değerlendirmesi sonrasında kaynak tahsis edilmesine karar verilen projelerde; engelliler için 65.000TL’ye kadar, eski hükümlüler için Brüt asgari ücretin 15 katına kadar hibe desteği sağlıyor. Projeyi hazırlama konusunda desteğe ihtiyacı olan tüm engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımız için proje hazırlama aşamasında da İl Müdürlüğümüz bünyesinde hizmet veren “Aktif İşgücü Yetiştirme servisi, Engelli İş Koçluğu servisi ve İş Kulüpleri” aracılığı ile destek veriliyor.

Engelli vatandaşlarımız hazırladıkları projelerini doğrudan Denizli İŞKUR’a teslim edebiliyorlar. Eski hükümlü vatandaşlarımız ise projesini Adalet Bakanlığı’nın ilgili birimleri (Denetimli Serbestlik Müdürlükleri, Koruma Kurulları gibi) aracılığı ile İl Müdürlüğüne iletilmesi gerekiyor. Eski hükümlünün doğrudan kendisinin yapacağı başvurular dikkate alınmamakta ve proje sahibine iade edilmektedir.

Detaylı bilgi için Denizli çalışma ve iş Kurumu İl Müdürlüğü Aktif İşgücü Yetiştirme servisine şahsen başvuru yapılabileceği gibi www.iskur.gov.tr adresinden de yardım alınabilmektedir.

Kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımız 08 Haziran 2020 – 17 Temmuz 2020 tarihleri arasında Denizli İŞKUR’a başvuru yapabilecekler.

 

 

 

Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü

ETİKETLER :
Diğer GÜNDEM haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Haberci20.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2020 Haberci20.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı