Buldan pazarı, kontrollü olarak yeniden açılıyor

Korona virüsü tedbirleri kapsamında geçici olarak kapatılan Buldan pazarı kontrollü olarak yeniden açılıyor. Her hafta Çarşamba günü öğleden sonra ve Perşembe hizmet veren pazaryerinde
2020-05-21 19:49:54

Buldan pazarı, kontrollü olarak yeniden açılıyor

Korona virüsü tedbirleri kapsamında geçici olarak kapatılan Buldan pazarı kontrollü olarak yeniden açılıyor. Her hafta Çarşamba günü öğleden sonra ve Perşembe hizmet veren pazaryerinde dezenfekte çalışmalarını gerçekleştiren Belediye Zabıta ekipleri tarafından, tezgâhların arası 2 metre olacak şekilde alanı yeniden düzenledi.

Korona virüsü salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında 2 Nisan’da geçici süreliğine kapatılan Buldan semt pazarı, uzun bir aradan sonra açılıyor. Her hafta Çarşamba günü öğleden sonra ve Perşembe günü tam gün hizmet veren pazaryerini iki tezgahın arası en az 2 metre olacak şekilde yeniden düzenleyen Belediye Zabıta ekipleri, esnafın ateş ölçümlerini gerçekleştirdi, Sağlık Bakanlığınca ön görülen kurallara uyulması, duyarlı davranılması konusunda uyardı.

TÜM ÖNLEMLERİ ALDIK

Pazaryerlerinin, korona virüsün bulaşma riskinin en yüksek olduğu yerlerin başında geldiği gerekçesiyle il genelinde kapatılan semt pazarı olan Buldan Pazarı’nın yarın (Perşembe) kontrollü olarak yeniden hizmete gireceğini söyleyen Belediye Başkanı Mustafa Şevik, korona virüsü tehlikesinin hala geçmediğinin bilinciyle pazaryerinde gerekli tüm önlemlerin alındığını söyledi. Başkan Şevik, “Uzun süreden beri kapalı olan Buldan Pazarı, İlçe Umumi Hıfzıssıhha kararıyla kontrollü olarak yeniden açılıyor. Ekiplerimiz düzenli olarak pazaryerini dezenfekte edecek, esnafın ateş ölçümlerini gerçekleştirecek, kuralları uyulup uyulmadığını denetleyecek. Pazaryeri, iki tezgahın arası 2 metre olacak şekilde yeniden düzenlendi. Ayrıca Perşembe günü gün boyu kontrollerimiz devam edecek” dedi.

Korona virüsü tedbirleri kapsamında kapatılan Yenicekent Pazarı ise geçtiğimiz hafta hizmete girmişti.

ETİKETLER : #İçişleri Bakanlığı #Sokağa çıkma yasağı #denizli haber #denizli #denizli haberleri #denizli güncel #denizli yerel haber #denizli son dakika haber #denizli bugün #haber denizli #denizli son dakika #pamukkale denizl
Diğer MAGAZİN haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Haberci20.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2020 Haberci20.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı