DENİZLİ OSB TEKNİK KOLEJİ ÖN ELEMEYİ GEÇTİ

Denizli OSB Teknik Koleji “Yeni Nesil Saha Çizgisi” projesi ile dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST 2020’de ön elemeyi geçerek ikinci aşamaya geçme hakkı kazanmıştır
2020-05-20 19:37:50

DENİZLİ OSB TEKNİK KOLEJİ TEKNOFEST ÖN ELEME SONUÇLARINI BAŞARIYLA GEÇTİ

 

Denizli OSB Teknik Koleji “Yeni Nesil Saha Çizgisi” projesi ile dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST 2020’de ön elemeyi geçerek ikinci aşamaya geçme hakkı kazanmıştır

. Denizli OSB Teknik Koleji’nce gönderilmiş olan “Yeni Nesil Saha Çizgisi” Projesi ön değerlendirme raporu detaylı bir şekilde objektif kriterler üzerinden, alanında uzman akademisyenler ve ekiplerce incelenmiştir. Değerlendirmeler sonucunda takımımız ön değerlendirme rapor aşamasını geçmiştir. Türkiye genelinde 1468 başvuru içerisinden bir sonraki aşamaya geçerek ilimizi Gaziantep’te temsil etmeye hak kazanmıştır.

Denizli OSB Teknik Koleji Müdürü Sadi ÖZTEKİN yaptığı açıklamada, başarıdan duydukları memnuniyeti ifade etti. Yarışmanın sonucundan umutlu olduklarını belirten ÖZTEKİN, “Bu sene ilk kez düzenlenen Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışması’na danışman öğretmenimiz Süleyman TEPELİ ve Tekstil Teknolojileri bölümü öğrencisi Semih KOVACI’nın hazırladığı proje ile yarışmaya katıldık. Hem ön eleme hem de yarışmanın ilk raporu olan ön tasarım raporunu başarılı bir şekilde geçtik. Bundan sonraki aşamada proje tasarım raporunu da geçerek finale kalma hedefindeyiz.” diye konuştu.

DOSTEK takımı danışmanı Süleyman TEPELİ, “Öğrencilerimiz gösterdikleri gayretli çalışmalar neticesinde bize bu gururu yaşattılar. İnanıyorum ki yarışma sonucunda yine aynı başarıyı gösterip okulumuzun adını bir kez daha zirveye taşıyacaklar. TEKNOFEST Yarışmaları sayesinde öğrencilerimiz farklı teknoloji dallarında aldıkları eğitimi, ülkemizin ihtiyaç duyduğu kritik teknolojiler konusunda uygulamaya koyma imkânı bulmaktadırlar. Bu açıdan dereceler elde edilsin veya edilmesin takım olarak yaptıkları çalışmalar, öğrencilerimize iyi ve kaliteli bir birey olma yolunda büyük katkı sağlayacaktır.” dedi.

ETİKETLER :
Diğer OSB haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Haberci20.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2020 Haberci20.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı