SERİNHİSAR'DA ASIRLIK GELENEK DEVAM EDİYOR

Bu yıl çocukların yasak nedeniyle toplayamayacağı Çörek Derme'yi bu kez Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi el attı.
2020-05-19 18:12:38

Serinhisar Belediyesi, Denizli'nin Serinhisar ilçesi Yatağan Mahallesi’ndeki asırlık gelenek Çörek Derme'yi korona virüse rağmen yine ayakta tutmaya hazırlanıyor. Bu yıl çocukların yasak nedeniyle toplayamayacağı Çörek Derme'yi bu kez Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi el attı.

Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi tarafından başlatılan kampanya çığ gibi büyüdü.

Korona virüs hayatı olumsuz etkilemeye devam ederken, 11 ayın sultanı Ramazan Ayı da olumsuz etkilendi. Pandemi nedeniyle Ramazan Bayramının nasıl kutlanacağı konusunda belirsizlik sürerken, Serinhisar'ın Yatağan Mahallesinde yıllardır devam eden geleneği sürdürmek için  tatlı bir telaş başladı.

Mahallenin asırlık geleneği Çörek Derme, bu yıl çocukların dışarı çıkmamasından dolayı Serinhisar Belediyesi tarafından desteklenecek. Serinhisar Belediyesi tarafından başlatılan kampanyaya yardımseverler de destek verecek. Kampanyada, yardımseverlerin katkısıyla oluşturulacak olan paketler, yasak nedeniyle evlerde kalmak zorunda kalan çocuklara ulaştırılacak.

SERİNHİSAR BELEDİYESİ'NDEN ÖRNEK PROJE

Her yıl Ramazan Bayramı arifesinde gerçekleştirilen ‘Çörek Derme’ etkinliğine Serinhisar Belediyesi tarafından desteklenirken  Başkan Hüseyin Gemi, vatandaşlara çağrıda bulundu. Başkan Gemi, "Geleneksel Çörek etkinliğimize çağrıda bulunmak isteyen halkımız bir çörek'te benden olsun diyorsanız, Yatağan ek hizmet binasına bekliyoruz" dedi.

 

Başkan Gemi'nin çağrısı ile harekete geçen Serinhisar ve Denizlili vatandaşlar kampanyaya destek yağdırdı.

ETİKETLER : #İçişleri Bakanlığı #Sokağa çıkma yasağı #denizli haber #denizli #denizli haberleri #denizli güncel #denizli yerel haber #denizli son dakika haber #denizli bugün #haber denizli #denizli son dakika #pamukkale denizl
Diğer MAGAZİN haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Haberci20.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2020 Haberci20.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı