EVDEN ÇIKAMAYAN YAŞLILARA BÜYÜK HİZMET

Coronavirüs nedeniyle İçişleri Bakanlığı’nın son yayınladığı genelgeyle 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkması yasaklandı. Bu yasakla birlikte tek başına yaşayan kişilerin pazar alışverişlerini oluşturulan ekipler yaptı.
2020-03-23 11:02:48

PAMUKKALE BELEDİYESİ’NDEN EVDEN

ÇIKAMAYAN YAŞLILARA BÜYÜK HİZMET

 

Coronavirüs nedeniyle İçişleri Bakanlığı’nın son yayınladığı genelgeyle 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkması yasaklandı. Bu yasakla birlikte tek başına yaşayan kişilerin pazar alışverişlerini oluşturulan ekipler yaptı. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Alınan her türlü tedbirle birlikte belediye olarak yapmamız gereken ne varsa her şeyi yapıyoruz” dedi.

 

Dünyayı etkisi altına alan ve binlerce cana mal olan coronavirüsten korunmak için alınan tedbirler devam ediyor. “Evde kal Türkiye” sloganının yanında risk grubunda yer alan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların sokağa çıkmaları yasaklandı. Pamukkale Belediyesi, bu yasak nedeniyle sokağa çıkamayan yaşlılar için özel ekipler oluşturdu. Özellikle tek başına yaşayan ve mağdur durumdaki vatandaşlara 7 gün 24 saat boyunca arayabilecekleri 4449220 nolu hattı açan Pamukkale Belediyesi, bu hat aracılığıyla yardım isteyen yaşlılara destek veriyor. Özellikle pazar alış verişi yapılması için talep gelirken, 70 kişilik özel ekip vatandaşlara hizmet veriyor. Pazar yerlerinde polisler 65 yaşını aşkın olan vatandaşların kimlik kontrollerini yapıyor. Bu kişilerin pazar alanına girmesine izin verilmezken, Pamukkale Belediyesi ekipleri alış veriş listesindeki malzemeleri alıp bu kişilere teslim ediyor. Aracı olmayan yaşlılar ise Pamukkale Belediyesi tarafından evlerine kadar götürülüyor. Pamukkale Belediyesi ayrıca ilçe genelinde ihtiyaç sahibi 65 yaş üstü vatandaşlara erzak dağıtımı da yaptı. Fatih, Deliktaş ve Cumhuriyet mahallelerinde yaşayan ve yaşları gereği sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle alış veriş yapamayan ihtiyaç sahibi ailelere içinde pazar malzemeleri bulunan erzaklar ulaştırıldı. Ayrıca Pamukkale Belediyesi ekipleri erzak dağıttıkları evleri dezenfekte ederek, yaşlılara daha steril ortam sağladı.

 

 

PAMUKKALE BELEDİYESİ HER ZAMAN YANINIZDA

 

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, dünyanın ve Türkiye’nin coronavirüs sınavından geçtiğini belirterek, “Coronavirüs ile ilgili olarak devletimiz her türlü tedbiri alıyor. Son alınan kararla birlikte 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları yasaklandı. Biz de bu vatandaşlarımızın ihtiyaç duyacağı hizmetler için özel hat kurduk. 4449220 nolu telefondan bize ulaşan vatandaşlarımıza yardımcı oluyoruz. Özellikle yalnız yaşayan ve mağdur olan vatandaşlarımızın pazar ihtiyacı başta olmak üzere neye ihtiyaçları varsa ekiplerimiz yapıyor. Pazar yerlerinde polis tarafından yapılan kontrolde 65 yaş

üstü vatandaşlarımız pazar yerine alınmıyor. Buralarda da ekiplerimiz yaşlılarımızın alışverişini yapıp, aracı yoksa evine kadar götürüyor. Ayrıca 65 yaş üstü ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza da içinde pazar alışverişinde alabilecekleri malzemeler olan poşetler dağıttık. Pamukkale Belediyesi olarak bu zor günlerde vatandaşlarımızın yanındayız. Bu süreçte mümkün olduğu kadar evden çıkılmaması ve coronavirüsten korunma yöntemlerinin uygulanmasını rica ediyoruz” dedi.

ETİKETLER :
Diğer PAMUKKALE haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Haberci20.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2020 Haberci20.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı