ÇAL'DA YAŞLILARIN TEMEL İHTİYAÇLARI EVE TESLİM

DENİZLİ Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, korona ile mücadele için belediyeyi harekete geçirdi.
2020-03-20 16:27:44

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, korona ile mücadele için belediyeyi harekete geçirdi.

 

“YAŞLILAR VE HASTALAR EVDEN ÇIKMASIN

TEMEL İHTİYAÇLARI EVLERE TESLİM EDİLECEK”

 

Tüm dünya korona virüsü ile mücadele ederken hipertansiyon, diyabet, kalp ve kanser hastaları ile yaşlıların evlerinden çıkmaması için Denizli’nin Çal Belediyesi taktir edilecek bir uygulama başlattı. Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Korona virüsünün en fazla tehdit ettiği kitle yaşlılarımız ile bazı sağlık sorunları olanlar. Bu insanlarımız evlerinden çıkmasın. Belediyemizin koordinasyonunda temel ihtiyaçları alışveriş merkezlerinden temin edilip evlere teslim edilecek” dedi.

Korona ile mücadelede her bireyin, kamunun, özel sektörün üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi, devletin bu konudaki uyarılarına uyması gerektiğini söyleyen Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, özellikle yaşlılar ile diyabet, kalp ve kanser hastalarının korona tehlikesi geçinceye kadar evlerinden çıkmaması gerektiğini hatırlattı. Akcan, Çal Belediyesi’nin yaşlılar ile çeşitli hastaların temel ihtiyaçlarının evlere teslim edilmesi için çalışma başlattığını söyleyerek, “Çal ilçe genelinde ikamet eden ve yalnız yaşayan ya da evde genç olmayan 60 yaş üstü yaşlılarımız ile belirlenen rahatsızlığı olanlar verdiğimiz telefon numaralarını araması durumunda temel ihtiyaçları karşılanacak. Evlere servislerde market ve bakkallarla da işbirliği yapılacak. Korona virüsü bilindiği üzere 60 yaş üstü ile hipertansiyon, diyabet, kalp ve kanser gibi hastalıkları olan bireylerde ciddi sonuçlar doğurabiliyor. Belirttiğimiz gruptaki insanlarımızın belediyemiz koordinasyonunda temel ihtiyaçları alışveriş merkezlerinden temin edilip, evlere teslim edilecek” diye konuştu.

Çal İlçe sınırları içinde ikamet eden vatandaşlar Çal Belediyesi’nin 0538 772 2993 ve 0507 408 0027 numaralı telefonlarını arayabilecek.

ETİKETLER :
Diğer haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Haberci20.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2020 Haberci20.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı