ORGANLARIYLA 4 KİŞİYE HAYAT VERECEK

Silahla yaralanma sonucu 3 gün süren yaşam mücadelesini kaybederek beyin ölümü gerçekleşen 36 yaşındaki B.D’nin karaciğeri, böbrekleri ve kalbi organ bekleyen 4 hastaya nakledilecek.
2020-03-13 15:20:31

Silahla yaralanma sonucu 3 gün süren yaşam mücadelesini kaybederek beyin ölümü gerçekleşen 36 yaşındaki B.D’nin karaciğeri, böbrekleri ve kalbi organ bekleyen 4 hastaya nakledilecek.

10 Mart’ta silahla yaralanma sonucu Denizli Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne getirilen B.D. acildeki ilk müdahalenin ardından Anestezi ve Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi’ne alındı. 3 gün boyunca yoğun bakımda kalan ve tüm müdahalelere rağmen yaşam mücadelesini kaybeden B.D. nin beyin ölümü gerçekleşti. Denizli Devlet Hastanesi Organ Nakli Birimlerinin görüşmesi sonucu. B.D.’nin ailesi organ bağışlama kararı aldı. Bunun üzerine İzmir ve İstanbul’dan gelen ekipler B.D.’nin 2 böbreği, karaciğeri ve kalbi alınarak nakledilmek üzere bağış bekleyen hastalara gönderildi.

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk de organ bağışında bulunan aileye teşekkür ederek; “ Bilindiği gibi organ bağışı canlıdan ve kadavradan olmak üzere iki şekilde gerçekleşmektedir. Bu doğrultuda organ bağış sayılarını arttırmak için hummalı bir çalışma başlattık ve çalışmalar sonunda Türkiye’de 2019 yılında canlıdan yapılan organ bağışlarında Denizli en çok bağış yapılan il oldu. Ben aileye baş sağlığı diliyorum ve hayattayken organ bağışında bulunduğunu beyan ederek bağışta bulunan ve yakınlarını kaybettikten sonra acılarını bir kenara bırakarak organ bekleyen hastalara umut olan tüm ailelere sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

 

 

Uz. Dr. Berna ÖZTÜRK

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ

ETİKETLER : DENİZLİ DENİZLİ HABERLERİ DENİZLİDEN HABERLER DENİZLİSPOR PAMUKKALE MERKEZEFENDİ TAVAS BULDAN
Diğer SAĞLIK haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Haberci20.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2020 Haberci20.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı