PAÜ’lü Sporcudan Altın Madalya

Türkiye Bedensel Engelliler Halter Şampiyonasına 11 ilden toplam 19 sporcu katılırken Erkekler 80 kg’da müsabakaya katılan PAÜ sporcusu Hakan Dağ, üçüncü denemesinde kaldırdığı 130 kg ile Türkiye Şampiyonu oldu.
2020-03-02 17:01:58

PAÜ’lü Sporcudan Altın Madalya

Adana’da düzenlenen Türkiye Bedensel Engelliler Halter Şampiyonasında 80 kg’da mücadele eden Pamukkale Üniversitesi sporcusu Hakan Dağ, üçüncü denemesinde kaldırdığı 130 kg ile Türkiye Şampiyonu oldu.

Türkiye Bedensel Engelliler Halter Şampiyonasına 11 ilden toplam 19 sporcu katılırken kadınlar müsabakalarında beş kategoride erkeklerde ise yedi kategoride madalyalar sahiplerini buldu. Erkekler 80 kg’da müsabakaya katılan Pamukkale Üniversitesi İdari Mali İşler Daire Başkanlığı personeli Hakan Dağ, üçüncü denemesinde kaldırdığı 130 kg ağırlıkla Türkiye şampiyonluğunu elde etti.

Madalya kürsüsünde asker selamı veren Hakan Dağ, madalyasını, İdlib’de şehit olan kahraman Mehmetçiklerimize adadı.

Elde ettiği şampiyonlukla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Hakan Dağ, üç yıldır halter sporu ile uğraştığını ifade ederken, daha önce 2017 ve 2018 yıllarında elde ettiği Türkiye şampiyonluğunun yanında bir kez Türkiye üçüncülüğü bir kez de kulüpler arası şampiyonluğu kazandığını belirtti. Pamukkale Üniversitesine kazandırdığı altın madalyadan dolayı gururlu ve mutlu olduğunu söyleyen Dağ, ayrıca şampiyonluğunu İdlib’de şehit olan askerlerimize armağan ettiğini söyledi. Desteklerinden dolayı Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve Üniversite Yönetimine de teşekkürlerini sunan Ramazan Dağ, hedefini, Avrupa Bedensel Engelliler Halter Şampiyonasında da altın madalya alarak bayrağımızı orada dalgalandırmak olarak dile getirdi.

ETİKETLER :
Diğer SPOR haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Haberci20.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2020 Haberci20.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı