ÇAL'DA YUNAN MİLLETVEKİLİ'NE TEPKİ

Geçtiğimiz günlerde Türk bayrağını yırtan Yunan Milletvekili Loannis Lagos’a yurt genelinde tepkiler devam ediyor. Lagos, Denizli’nin Çal ilçesinde de protesto edildi.
2020-02-03 18:37:42

Yunan milletvekili protesto edildi, fotoğrafları yakıldı.

 

ÇAL’DA LAGOS PROTESTOSU

 

Geçtiğimiz günlerde Türk bayrağını yırtan Yunan Milletvekili Loannis Lagos’a yurt genelinde tepkiler devam ediyor. Lagos, Denizli’nin Çal ilçesinde de protesto edildi. Türk Bayrakları dalgalandırıldı, grup adına açıklama yapan Osman Onur, “Faşist milletvekili şiddetle kınıyoruz” derken, Başkan Akcan, “Her türlü siyasi görüşten insanımız bayrağına yine sahip çıktı, çıkmaya da devam edecek” dedi.

Çal’daki protesto eski Belediye Binası önünde yapıldı. Protesto toplantısına Çal’ın MHP’li Belediye Başkanı Fethi Akcan, CHP İlçe Başkanı Ömer Dağlı, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Grup adına açıklama yapan ilçe sakinlerinden Osman Onur, “Faşist milletvekilini şiddetle kınıyoruz. Kimsenin kudreti Türk bayrağını yırtmaya yetmez. Zavallı Yunan milletvekili şerefsizlik yapmıştır, faşistlik yapmıştır. Kendisini bir kez daha kınıyor, bayrağımız elimizden asla düşmeyecek diyoruz” dedi.

YUNAN VEKİLİN FOTOĞRAFLARI YAKILDI

Belediye Başkanı Fethi Akcan ise, “Her türlü siyasi görüşten insanımız bayrağına yine sahip çıktı, çıkmaya da devam edecek. Protesto gösterisine katılan CHP İlçe Başkanı ve muhtarlarımıza, vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Türk halkı her zaman zamanı geldiğinde kenetlenmeyi bilmiştir. Bayrağımıza yapılan çirkin saldırı bu milleti yine bir araya getirdi. Protestonun Atatürk’ün Denizli’ye geliş yıldönümünde olması bizim için daha da anlam kazandı” diye konuştu.

Açıklamaların ardından Yunan milletvekili Loannis Lagos’un fotoğrafları yakıldı.

ETİKETLER :
Diğer haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Haberci20.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2020 Haberci20.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı