DSO'DAN ALDIĞI EĞİTİM İLE ORTADOĞU'YA AÇILDI

Türkiye’de sayılı ilde TOBB tarafından yetkilendirilen İhracat Destek Ofislerinden biri, şehrimizde Denizli Sanayi Odası bünyesinde faaliyet göstermektedir.
2020-01-17 14:46:35

DSO İHRACAT DESTEK OFİSİNİN EĞİTİMİNDEN SONRA

ORTADOĞU VE KUZEY AFRİKA PAZARINDA HIZ KAZANDI

 

 

Türkiye’de sayılı ilde TOBB tarafından yetkilendirilen İhracat Destek Ofislerinden biri, şehrimizde Denizli Sanayi Odası bünyesinde faaliyet göstermektedir. Geçtiğimiz yıldan bu yana eğitim ve danışmanlık hizmeti veren İhracat Destek Ofisi, kendisinin eğitim programından faydalanan Alindair Evaporatif Soğutma Sistemleri firmasını ziyaret etti.

 

Üretimde büyük bölümü ithal ürünlerle yola çıkan Alindair Evaporatif Soğutma Sistemleri, 10 yıldan az bir sürede imalatının neredeyse tamamını yerlileştirmeyi başarmış, iklimlendirme sektörünün örnek girişimlerinden biridir. Firmanın ortağı Özlem KABEL, dünya şirketi olma hedefleri çerçevesinde ihracatlarını arttırmayı planlarken, DSO İhracat Destek Ofisinin 2018 yılında organize ettiği ‘yeni nesil dış ticaret istihbarat eğitimi’ programına katıldıklarını ve fayda gördüklerini dile getirdi. Var olan Ortadoğu ve Kuzey Afrika pazar potansiyelini arttırmada, eğitimden edindikleri bilgi ve tekniklerin önemli katkısı olduğunu söyleyen Kabel, 2020 yılı hedeflerini de yüksek tuttuklarını, yeni pazarlara açılmaya ve dış ticaret faaliyetlerine ağırlık vermeyi sürdüreceklerini ifade etti. Kabel, bu yıl da firmasından bir uzmanı DSO İhracat Destek Ofisinin sunduğu eğitim programına yönlendirdiğini, eğitim dışında da İhracat Destek Ofisiyle bilgi, deneyim paylaşımı ve işbirliğini devam ettirmeyi planladıklarını belirtti.

 

İhracat Destek Ofisi Uzmanı Burcu ÖZCAN TARHAN, kentin iklimlendirme sanayi ihracatında bir önceki yıla nispeten %14’lük bir artışın olduğunu, bu artışta Alindair Soğutma Sistemleri’nin rolünün büyük olduğunu dile getirdi. İhracat Destek Ofisi olarak, ildeki ihracatçı sayısının arttırılması ve mevcut ihracatçıların bilgilendirilmesi için gayret sarf ettiklerini, tüm DSO üyelerine ihracata ilişkin uygulamalardaki yenilik ve teşvikleri takip etmek için kendileriyle iletişimde olmaları için çağrıda bulunduklarını sözlerine ekledi.

 

ETİKETLER :
Diğer YAŞAM haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Haberci20.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2020 Haberci20.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı