DİŞ SAĞLIĞI İÇİN 13 HEKİM HASTA KABULUNE BAŞLADI

Denizli’de hekim kadrosu güçlenmeye devam ediyor. 5’i merkez 8’i de ilçelerde olmak üzere toplam 13 Diş Tabibi hasta kabulüne başladı.
2020-01-07 16:24:09

Denizli’de hekim kadrosu güçlenmeye devam ediyor. 5’i merkez 8’i de ilçelerde olmak üzere toplam 13 Diş Tabibi hasta kabulüne başladı.

 

Ataması yapılan hekimlerden 5’i Denizli Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde, 4’ü Acıpayam Devlet Hastanesi’nde,1’er de Çameli, Çivril, Honaz ve Tavas Devlet Hastanesinde göreve başladı.

 

Kamuda son yapılan atamalarla birlikte 131 diş hekimiyle ağız ve diş sağlığı hizmetlerini yürüttüklerini belirten Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk; “Sağlıklı bir yaşam ağız ve diş sağlığıyla başlar. Diş ve diş eti hastalıkları tüm dünyada en önemli sağlık sorunları arasında yer almasına rağmen hayatı doğrudan tehdit etmediği için maalesef vatandaşlarımız tarafından ağız sağlığına gerekli önem verilmemektedir. Ağız sindirim kanalının girişidir. Ağızdaki olumsuzluklar sindirimin de olumsuz etkilenmesini yol açar. Çürük dişlerde oluşan enfeksiyonlar kalp, böbrek, eklemler gibi önemli sağlık sorunlarına yol açabilen enfeksiyonlara neden olabilir. Bu sebeple diş hastalıkları ve diş sağlığının korunması açısından erken tanı önemlidir. Bu doğrultuda Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı Programı kapsamında okullarda eğitimler veriyoruz, tarama ve flor vernik uygulaması gerçekleştiriyoruz. Yine hastanelerimize güçlü hekim kadrolarımızla birlikte ağız ve diş sağlığı hizmetlerini yürütüyoruz. Aramıza yeni katılan diş hekimleriyle birlikte şimdi daha da güçlendik. Yeni atanan hekimlerimize görevlerinde başarılar diliyorum. Tüm vatandaşlarımızı 6 ayda bir kontrole bekliyoruz” dedi.

 

 

Uz. Dr. Berna ÖZTÜRK

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ

ETİKETLER :
Diğer SAĞLIK haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Haberci20.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2020 Haberci20.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı