MİLLETVEKİLİ ÖZTÜRK, DENİZLİSPOR YÖNETİMİNE AĞIR YÜKSELDİ

İyi Parti Denizli milletvekili Yasin Öztürk yaptığı yazılı açıklamada Hiç bir zaman da Denizlispor’umuzu siyasi veya ticari kazanç kapısı olarak görmedim. Sporda gelir kazanç ve rant elde etmek için siyasi işbirlikcilerle dolaşanlar yanlış içindedir dedi
2019-12-09 16:45:14

DENİZLİ KAMUOYUNA DUYURU

Birileri gibi siyasette öne çıkınca veya Denizlispor’da yönetici olunca Denizlispor’a ilgi duymadım.

İlk hatırladığım maç 11-12 yaşlarında iken şampiyon olup o zamanki adıyla 1.Lige çıktığımız Uşak’ta oynadığımız Uşakspor maçıydı. Yine aynı yıl 1.Ligdeki sezonun ilk maçımız , (Zolan Simoviç G.saray’a yeni transfer olmuş Kendisine ilk gol atana altın saat hediye edeceğini söylediği yaşdaşlarımca unutulmamıştır.) Nam-ı diğer Bulgar Mehmet’in golüyle kazandığımız bir deplasman maçıydı hatırladıklarım. Babamdan habersiz ,Çivril’den otobüse kaçak binmiştim gidebilmek için.(Dönüşte de iyi bir fırça yemiştimJ)) Üzerinden tam 36 sene geçmiş, ama Denizlispor aşkı hiç eksilmedi yüreğimde.

Halen de fırsat buldukça deplasman maçları dahil takip etmeye çalışıyorum.

Hiç bir zaman da Denizlispor’umuzu siyasi veya ticari kazanç kapısı olarak görmedim.

Yanlış Transfer politikalarından dolayı bir zamanların köklü kulüplerinin şimdi Transfer tahtaları kapalı (Şampiyonluk yaşamış Bursaspor’u düşünün),Puan silme cezaları yüzünden Liglerine tutunmaya çalışıyor. (Eskişehirspor’u düşünün). Ne yazık ki Kulübümüzün geleceği ile ilgili büyük sorunlar teşkil edebilecek bir yönetim anlayışı sergilenmektedir.

“Benden sonrası Tufan” diyorsanız , o sizin tasarrufunuz,

sizleri uyarmak da bizim görevimiz.

 

Uyarı yaptığımda maksadım spora siyaseti karıştırmak değil. Ancak mümkün olduğunca üslubuma dikkat edip yaptığım uyarıdan rahatsız olanlar; yanında çalışanlarına , 3-5 yardakçısına sosyal medya paylaşımıma olumsuz yorumlar yapması için telefonla talimat vermesi karşısında ancak şunu diyebilirim.

Denizlispor’a siyaseti bulaştıranlar bellidir.

Belediye iştiraki Beltaş çalışanlarını kulübe kim aldıysa O’dur.

Yerel seçim atmosferinde protokol tribününde siyasilere slogan atan kim ise O’dur.

Birilerinin dolduruşuna geldiğimi ima ettirdiğin için sana diyeceğim o dur ki;

Ben senin o bildiğin

 

İmar’da önünü açıp sana rant sağlayan siyasetçilere,

Belediye ihalelerindeki gizli ortağın olan siyasetçilere,

Futbolcu transferlerinde el altından komisyon alıp ağzına iki parmak bal çaldığın siyasetçilere,

Ocakların Ruhsatı kapanmasın diye önünde takla attığın siyasetçilere benzemem bilesin, onlarla karıştırma.

Spor kulüpleri Dernekler Yasasına tabidir. Usulsüz yaptığın Temlik yasalar çerçevesinde de , vicdanlarda da ahlaken uygun değildir.

Futbolcu satışlarından ve diğer kulüplerden alacaklardan doğmuş/doğacak tutarlarını Yönetici Alacaklarına karşılık temlik ve rehin konulduğunu, tüm isim hakları, reklam ve kira gelirleri üzerine Yönetici Alacaklarına karşılık temlik konulduğunu, Denizlispor Kulübü Derneği’ne ödenecek e-bilet, passolig ve doğmuş/doğacak tüm bilet gelirlerine Yönetici Alacaklarına karşılık temlik ve rehin konulduğunu, ve özetle Yönetici Alacaklarına karşılık kulübümüzün doğmuş/doğacak tüm takım gelirlerine temlik ve rehin konulduğunu mahkemelere konu olmuş durumda.

Bunu dile getirdiler diye çilekeş taraftara vermiş olduğun ceza ise hiç uygun değildir.

Dünyanın neresinde görülmüş?

Kapalı tribün fiyatları 30-40 Tl iken, Açık Maraton tribün fiyatlarının 100 Tl olduğu.

Çilekeş Taraftarımıza bu tarz cezaya duyarsız mı kalmalıydık?

Bunu dile getirdik diye , Kulübümüzün geleceği ile ilgili duyarlılığımızı sen de dahil , hiç kimse başka başka yerlere çekemez. Evet tekraren söylüyorum. Öncelikle bir Denizlisporlu ve Sonrasında Denizli milletvekili olarak işbu açıklamayı gelecekte vebal altında kalmamak için, amiyane tabirle Testi kırılmadan içim acıyarak yapıyorum.

Yalnızca Denizlispor’un çıkarlarını gözetmek ile yükümlü olduğunuzu unutmamalı, kulübümüzün geleceğine daha fazla kilit vurmamalısınız. Denizlispor kulübümüze yakışmıyorsunuz. Onurunuzu zedelemeden gereğini yapın lütfen….

ETİKETLER : sonnokta denizli denizli haberleri denizliden haberler denizlispor fetö pamukkale subaşıoğlu kaza horoz beşiktaş tavas çameli sarayköy buldan
Diğer SPOR haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Haberci20.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2020 Haberci20.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı