DENİZLİ BAROSU'NDAN ETEK BOYU KINAMASI

İstanbul Anadolu Adliyesi 2. İş Mahkemesi'nde görülen bir işe iade davası duruşmada hakim Mehmet Yoylu ile avukat arasında 'etek boyu' tartışması yaşandı.Denizli Barosu yazılı açıklamayla yaşananları kınadı.
2019-05-30 11:39:25

İstanbul Anadolu Adliyesi 2. İş Mahkemesi'nde görülen bir işe iade davası duruşmada hakim Mehmet Yoylu ile avukat arasında 'etek boyu' tartışması yaşandı. HSK, konuyla ilgili soruşturma başlattı. Hakim Mehmet Yoylu'nun daha önce de bir avukatı darp ettiği ortaya çıktı. Duruşma salonu önünde avukatlar olayı protesto ederken Denizli Barosu  yazılı açıklamayla yaşananları kınadı.

İŞTE O AÇIKLAMA

Bugün İstanbul Anadolu Adliyesi’nin  2. İş Mahkemesi duruşma salonunda,bir meslektaşımız  ifa ettiği kamu görevi sırasında hakim tarafından küçük düşürücü hareketlerle saldırıya uğramıştır. Avukatların, adliyede ve duruşma salonunda hangi kıyafetlerle bulunacağı resmi mevzuat ve yönetmeliklerle belirlenmiştir ve teammüllerle uygulaması yapılmaktadır. Bu konuyla ilgili gerek Türkiye Barolar Birliği’nin gerekse Yargıtay’ın bir çok ilke ve kararları mevcuttur.

Duruşma sırasında haddini ve yetkisini aşarak meslektaşımızın etek boyuna ilişkin tespit yapmaya kalkan ve bu hukuk dışı tespitini kamu görevinin verdiği nüfuzu kötüye kullanarak, duruşmayı izleyen diğer avukatlar ve yazı işleri müdürü eliyle delillendirmeye çalışan hakimin davranışı kişilik haklarına saldırı niteliğindedir.Bu saldırılarını meslektaşımızın etek boyunun fotoğrafını çektirmeye çalışarak devam ettirmiştir.

 

Hakimin akıl almaz eylem ve tutumunun yargının saygınlığını kamu nezdinde küçük düşürdüğü açıktır. HSK tarafından  söz konusu olayla ilgili acilen tedbiren hakimin duruşmalardan el çektirilmesini, idari soruşturmanın yanında hakimin duruşma sırasında yaptığı eylemleri hakkında cezai soruşturmanın başlatılmasını kararlılıkla talep ediyor ve bu sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyururuz.

ETİKETLER :
Diğer MAGAZİN haberleri
sex shop
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Haberci20.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2020 Haberci20.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı