ÇARDAK HAVA MEYDANINDA TAKSİ KRİZİ

Kanundan ve Büyükşehir'den aldıkları yetkiyle çalışan taksicilere birg arip uygulama..Denizli’de 26 yıllık hatları fesih edilen taksiciler, Çardak Havalimanında eylem yaptı.
2018-11-29 17:54:27

Denizli’de 26 yıllık hatları fesih edilen taksiciler, Çardak Havalimanında eylem yaptı. Pamukkale Havaalanı Taksi Kooperatifinin 26 yıl önce başladığı hava alanı taksi taşımacılığı, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Çardak Havalimanı Müdürlüğü tarafından fesih edildi.

DHMİ’nin dolmuş taksi yaptığı gerekçesiyle fesih edilen sözleşmenin ardından bugün havalimanına taksiciler alınmadı.2 ay önce ortaya atılan iddiaların ardından mahkemeye taşınan süreç, mahkemenin nihai kararını vermeden taksicilerin havalimanı dışına çıkarılmasıyla sonuçlandı. Dolmuş taksi yüzünden bin 433 TL de ceza yiyen taksiciler, durumu görüşmek için gittiği havalimanında yetkililerle görüşemeyince eylem yaptı. Konu hakkında açıklama yapan Pamukkale Havaalanı Taksi Kooperatifi Avukatı Berkay Güçlü, Ankara 9. Sulh Hukuk Mahkemesi'ne dava açtıklarını ifade etti. Gerekli kurumlara gerekenlerin anlatıldığını da ifade eden Güçlü, “Mahkeme ilk etapta sözleşmenin aynen devamı şeklinde bize bir tedbir kararı verdi. Nihai kararın açıklanmandan Çardak Havalimanı Müdürlüğü tarafımıza yeni tutanaklar tutulmaya başlandı. 16 Kasım 2018 tutulan tutanaklarla tedbir kararı kaldırıldı. Tedbir kararının ortadan kalkması mahkemenin nihai kararı olmadığı gibi, hizmetin devam etmesi konusunda bize engel oluşturup oluşturması noktasında bir husustu. Ama bu karar bütün makamlara mahkemenin nihai kararıymış gibi lanse edildi. Ardından mahkeme karar verdi bu arkadaşları biz tahliye ediyoruz diye bir tutum izlendi.'' dedi.

POTANSİYEL YÜZÜNDEN BUNLAR YAŞANIYOR

Dedahaber’e konuşan Pamukkale Havaalanı Taksi Kooperatifi Başkanı Yaşar Kocabıyık ise, ''Biz bu işe başladığımızda boş gidip, geldiğimiz çok olmuştu. 2007 yılında uçak sayılarının artmasıyla bugün yaşadığımız şeyleri yaşadık. Potansiyeli arttığı için başka firmaları oraya dahil ederek sözleşmemizi feshetmişlerdi. Yıl 2018 yıl oldu yine aynı şeyi yaşıyoruz. Yurt dışından gelen iki engelli turist taksi istediler. Ama taksi hizmeti veremediğimizi söyledik. Onlar binmek isteyince yetkilere müracaat etmeleri gerektiğini belirttik. Ancak bir gerekçe sunulmadan yolcu alamayacağımız iletilince engelli insanların mağduriyeti oluştu'' dedi.

ETİKETLER :
Diğer ÇARDAK haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Haberci20.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2020 Haberci20.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı